Meska uroda

Porady dla męskiej urody

Szczotka do brody z włosia dzika

brak komentarzy

brodacz na imprezieJeszcze kilkanaście lat wstecz mężczyźni używali raczej znikomej ilości kosmetyków i akcesoriów pielęgnacyjnych. Zazwyczaj ograniczali się jedynie do maszynki do golenia, wody kolońskiej i dezodorantu. Obecnie jednak wszystko się zmieniło, a same akcesoria do pielęgnacji brody mogą zajmować niemal całą męską kosmetyczkę.

Szczotka do pielęgnacji brody

Każdy brodacz wie o tym, że utrzymanie zarostu w ryzach wcale nie jest sprawą łatwą. Jest to czasochłonne zajęcie, do którego niezbędna będzie szczotka do brody (zobacz: https://menspace.pl/akcesoria-do-brody/oak-szczotka-kartacz-do-brody-i-wasow). Szczotki do brody mogą być wykonane z różnych materiałów. Różnią się między sobą również w budowie – niektóre posiadają rączkę, inne nie. Te, bez rączki nazywane są kartaczami.

Regularne wyczesywanie brody

Szczotki do brody to niezbędne narzędzie każdego brodacza. Brodę należy porządnie wyczesywać nawet kilka razy w ciągu dnia. Najbardziej polecane są szczotki wykonane z włosia dzika. Im lepszej jakości będzie szczotka, tym dłużej można będzie z niej korzystać. Ważne, aby podczas zakupów uświadomić sobie bardzo ważną kwestię – profesjonalna szczotka do wyczesywania brody to zakup na lata – nie warto więc na nim oszczędzać. Odpowiednia pielęgnacja brody sprawi, że będzie ona szybciej i ładniej rosnąć.

Tagi:

Zostaw odpowiedź