Meska uroda

Porady dla męskiej urody

Węgiel – nowe „złoto” współczesnej pielęgnacji

brak komentarzy

zewKosmetolodzy i chemicy z branży kosmetycznej cały czas intensywnie pracują nad nowymi substancjami, które mogą zrewolucjonizować rynek kosmetyczny. Stąd co chwilę pojawiają się jakieś nowości (z reguły o trudnych do wymówienia nazwach), które rzekomo czynią cuda w dziedzinie pielęgnacji i higieny. Bywa, że substancje te następnie popularyzują się, ale w wielu przypadkach są tylko chwilową modą. Bywa jednak też tak, że wraca się do znanych od stuleci substancji i odkrywa na nowo ich niezwykłe właściwości. Jednym z takich nowych-starych odkryć jest węgiel drzewny.

Właściwości węgla drzewnego

Węgiel drzewny, a już w szczególności węgiel aktywowany, ma niewiarygodne wprost właściwości absorpcyjne — czyli zdolność wiązania i pochłaniania różnych substancji. Działa odkażająco i antybakteryjne. Dzięki temu węgiel doskonale sprawdza się jako remedium na zatrucia, a także jako okład na trudno gojące się rany.

Węgiel drzewny w kosmetyce

Głównym powodem, dla którego węgiel sprawdza się w kosmetyce, są jego właściwości absorpcyjne. Węgiel doskonale oczyszcza, a robi to w bardzo delikatny sposób. Stąd coraz popularniejsze są pasty do zębów z dodatkiem węgla — nie tylko doskonale czyszczą, ale i wybielaną zęby. Od niedawna coraz modniejsze są także mydła i szampony z takim dodatkiem. Dokładne oczyszczenie ma szczególne znaczenie dla aktywnych mężczyzn — stąd na przykład kosmetyki Zew dedykowane Panom opierają się właśnie na tej substancji.

Zostaw odpowiedź